WYKŁAD MISTRZOWSKI: prof. Maria Poprzęcka

8 listopada 2016
Aktualności « Powrót
15/12/2005 Warszawa. Zamek Krolewski. Spotkanie w sprawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Posiedzenie Rady ds. budowy muzeum z udzialem ministra kultury Kazimierza Ujazdowskiego. Na zdjeciu Maria Poprzecka - Dyrektor Instytutu Historii Sztuki UWFot. Marcin Lobaczewski/Fotorzepa/FORUM

Instytut Historii Sztuki UAM ma zaszczyt zaprosić na wykład prof. dr hab. Marii Poprzęckiej (Wydział Artes Liberales, Uniwersytet Warszawski) zatytułowany: „Imagine, there is no Art History”.

Celem wykładu jest refleksja nad możliwościami tworzenia „innej” historii sztuki, formułowana wobec mody na historie alternatywne, kontrafaktyczne, historical fiction itp. Punkt wyjścia do rozważań stanowi zachęta do odpowiedzi na pytanie: co by było gdyby historii sztuki nie było? gdyby nie zaistniała jako autonomiczna dziedzina nauki uniwersyteckiej? Podane będą przykłady alternatywnych historii sztuki tworzonych głównie przez artystów.

30 listopada 2016, godz. 16:30
Collegium Novum, parter, sala wykładowa C3