POKAZY FILMU: „River of Fundament” Matthew Barneya

3 czerwca 2016

W ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowana zostanie filmowa opera „River of Fundament” Matthew Barneya. Dwa pokazy kinematograficznego dzieła amerykańskiego artysty odbędą się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu 29 lipca oraz 30 lipca. Na festiwalu można będzie zobaczyć także wcześniejsze filmy Barneya: pięć części cyklu „Cremaster” (1994-2002), „Drawing Restraint 9” (2005) oraz „De Lama Lâmina” (2004).

Opiekunem merytorycznym prezentacji i autorem towarzyszących jej tekstów katalogowych jest mgr Wojciech Delikta.

Tekst: Wojciech Delikta, Nieokrzesane myśli i nieokiełznane moce. „River of Fundament” Matthew Barneya

Zwiastun filmu
Oficjalna strona wydarzenia

(Matthew Barney, Jonathan Bepler, River of Fundament, 2014, production still, fot. Hugo Glendinning, © Matthew Barney)