WYKŁADY w Muzeum Narodowym w Poznaniu

28 września 2017

Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na cykl wykładów pt. „Świat obrazów”. W bieżącym sezonie zaproszeni goście skoncentrują się na polskiej sztuce dwudziestolecia międzywojennego. Pierwsze spotkanie, które poprowadzi mgr Aleksandra Kargul, grawitować będzie wokół płótna „Dancing” Władysława Roguskiego z 1922 roku. Serdecznie zapraszamy do gmachu Muzeum już w najbliższą sobotę (30.09.2017) o godz. 11:15. Wstęp wolny.
Więcej informacji o cyklu „Świat obrazów” na stronie Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Jednocześnie zapraszamy na wykład mgr Magdaleny Piotrowskiej pt. „A mnie jest szkoda… letnich festiwali!”, będącego częścią cyklu wykładów „Japonia w roku Koguta”, organizowanego przez pracowników Gabinetu Rycin Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Miejsce: Galeria Sztuki Polskiej od końca XVIII do 1945 roku
Czas: godz. 13:00
Strona wydarzenia na Facebooku.

(fot. Władysław Roguski, „Dancing”, 1922 | Muzeum Narodowe w Poznaniu)