KSIĄŻKA: Akademia Lubrańskiego

5 marca 2018
Aktualności « Powrót

Wydawnictwo Miejskie Posnania poleca drugie, zaktualizowane wydanie książki „Akademia Lubrańskiego”, wydanej w ramach serii „Zabytki Poznania”. Autorem publikacji jest prof. Jan Skuratowicz, a współautorkami: prof. Hanna Kòčka-Krenz i Aleksandra Pudelska. 

Z noty wydawniczej:
„Gdy w 1518 r. biskup poznański Jan Lubrański – wykształcony królewski doradca i dyplomata – fundował w miejscu swej biskupiej stolicy kolegium, pragnął, aby powstał tu uniwersytet, ważny ośrodek kształcący urzędników i duchownych. Choć losy Akademii Lubrańskiego potoczyły się inaczej, niż planował, na Ostrowie Tumskim do dziś pozostał gmach z ciekawą historią, przez kilkaset lat istnienia pełniący różne funkcje. Na 2018 r. przypada 500. rocznica utworzenia Akademii, w której dziś mieści się Muzeum Archidiecezjalne.”

Książka do nabycia na stronie wydawnictwa.

Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu zapraszają także na spotkanie promocyjne, które odbędzie się 7 marca 2018 o godz. 17:00 w gmachu Muzeum Archidiecezjalnego (ul. J. Lubrańskiego 1, Ostrów Tumski, Poznań).