NAGRODA im. prof. JERZEGO SKOWRONKA: Atanazy Raczyński. Biografia

23 maja 2017

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz IHS UAM z radością informują, że jury Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka zdecydowało o uhonorowaniu tym wyróżnieniem książki dra Michała Mencfela pt. „Atanazy Raczyński (1788–1874). Biografia”. Gratulujemy!

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka została ustanowiona w 1996 roku. Po tragicznej śmierci wybitnego historyka, który zginął w wypadku samochodowym we Francji w lipcu 1996 roku, grono jego przyjaciół i uczniów postanowiło uczcić jego pamięć przez ustanowienie nagrody jego imienia przyznawanej wydawcom, którzy publikują książki w dziedzinie historii i archiwistyki z szerokiego kręgu zainteresowań badawczych jej patrona. Jest to cenione wyróżnienie w środowisku książki historycznej.