WYKŁAD: Ewa Partum wobec redystrybucji własnej praktyki artystycznej

31 października 2016

W ramach zajęć „Fotografia po konceptualizmie” dr Doroty Łuczak serdecznie zapraszamy na spotkanie z Karoliną Majewską, która wygłosi wykład pt. „Krytyka instytucji – działanie infrastruktury. Ewa Partum wobec redystrybucji własnej praktyki artystycznej”, będący prezentacją fragmentu badań, realizowanych w ramach projektu „Krytyka instytucji – działanie infrastruktury: Ewa Partum w świecie sztuki”. Jego celem jest narratywizacja heterogenicznej twórczości artystki w ramach paradygmatu horyzontalnej historii sztuki.

9 listopada 2016, godz. 13:15
Instytut Historii Sztuki UAM (sala 403)
wstęp wolny

Karolina Majewska-Güde – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Visual Histories na Goldsmiths College w Londynie. Doktorantka w Instytucie Kunst- und Bildgeschichte na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Autorka tekstów krytycznych i publikacji w czasopismach (min. „Obieg”, „Magazyn Szum”, „Format” i „Artmix”) oraz esejów w katalogach wystaw min. w katalogu wystawy „Ewa Partum: Nic nie zatrzyma idei sztuki” (Muzeum Sztuki, Łódź 2016). Współkuratorka cyklu wystaw „Techniki wyzwalania” w Galerii Fotografii pf (2015) i spotkań dotyczących badań artystycznych „Laboratorium: research” w Gdańskiej Galerii Miejskiej (2016).

(fot. Ewa Partum, „Poem by Ewa, LOVE”, 1972)