Biblioteka

Godziny otwarcia: poniedziałek – czwartek: 09.00-17.45

                                                   piątek: 10.00-14.45

UWAGA:

*W dniach 17-19 września w związku ze służbowym wyjazdem szkoleniowym Sekcja Historii Sztuki Biblioteki Wydziału Historycznego UAM będzie nieczynna.

W czasie wakacji z uwagi na obowiązkowe skontrum zasobu Sekcja Historii Sztuki będzie dostępna tylko w poniedziałki i środy w godz. 11.00-13.00.

Biblioteka na Morasku podczas wakacji będzie otwarta w godz.:
poniedziałek – czwartek: 9.00-14.45
piątek: 10.00-14.45


Lokalizacja: Collegium Novum UAM, Al. Niepodległości 4, Poznań, blok A, IV piętro, pok. 409

Telefon: +48 (0)61 829 37 16

Biblioteka jest częścią Biblioteki Wydziału Historycznego.

 Studiowanie historii sztuki jest wielką przygodą. Gwarantuje nie tylko spotkanie z obiektami i przedmiotami pięknymi, ale też ważnymi dla zrozumienia podstawowych procesów cywilizacyjnych. Przynosi wysoce specjalistyczne kompetencje z zakresu dziedziny jak również daje ogólną wiedzę w obszarze różnorodnych dyscyplin humanistycznych. Studiowanie historii sztuki w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza jest przygodą podwójną. Nasza placówka uchodzi pod względem dydaktycznym i badawczym za jedną z najlepszych w kraju i w tej części Europy. Posiada znakomitą kadrę o światowej renomie i wspaniałe zbiory biblioteczne. Prowadzimy zajęcia z zakresu podstawowych problemów sztuki od czasów starożytnych aż po dzień dzisiejszy, a także proponujemy zróżnicowaną ofertę przedmiotów specjalistycznych. Prócz zajęć gabinetowych, program naszych studiów przewiduje liczne krajowe i zagraniczne wyjazdy zabytkoznawcze. Absolwenci poznańskiej historii sztuki znajdują zarówno pracę w zawodzie (uczelnie, muzea, galerie, rynek sztuki) jak również są chętnie przyjmowani na inne stanowiska wszędzie tam gdzie ceni się wykształcenie, kreatywność, znajomość świata, kultur i języków.